Baza teleadresowa podmiotów oraz organizacji pozarządowych świadczących usługi dla osób i rodzin dotkniętych przemocą w rodzinie

W wykonaniu wynikającego z Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014–2020 (M. P. z 2014 r., poz. 445) zadania prokuratury polegającego na upowszechnieniu informacji dotyczących istniejącej infrastruktury instytucji bądź podmiotów udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie wśród osób pokrzywdzonych (działanie 2.1.4) poniżej udostępniona jest aktualna baza teleadresowa podmiotów oraz organizacji pozarządowych świadczących usługi dla osób i rodzin dotkniętych przemocą w rodzinie z terenu województwa śląskiego.


Lista podmiotów świadczących porady prawne i psychologiczne


Lista punktów pomocy oraz filii Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem


Lista teleadresowa organizacji pozarządowych w obszarze działalności Rady Terenowej do spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym Województwa Śląskiego


Wykaz podmiotów świadczących pomoc pokrzywdzonym


Śląska Fundacja ETOH - Błękitny Krzyż
ul. Mostowa 1, 43-300 Bielsko - Biała

Działając w porozumieniu z Okręgową Radą Adwokacką uruchomione zostaną bezpłatne porady prawne w Bielsku - Białej, Zywcu i Cieszynie - rejestracja zainteresowanych odbywa sie poprzez:

OŚRODEK POMOCY DLA OSÓB POKRZYWDZONYCH PRZESTĘPSTWEM
43-300 Bielsko - Biała
ul. Traugutta 21
tel./fax.: +48 33 822 46 90 - całodobowo

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Skype: pokrzywdzenibb
GG: 4084359


Broszury informacyjne

 

Poniżej zostały zamieszczone broszury informacyjne dla obywateli wyjaśniające prawa i obowiązki osób podczas trwania postępowań karnych, cywilnych oraz sądowo-administracyjnych.